17 października 2018 Udostępnij

Komfortowe wykładziny – eleganckie kolekcje i oryginalne wzory

Obiekty hotelowe, ekskluzywne sale konferencyjne, kluby biznesowe, eleganckie restauracje, teatry, kina i galerie sztuki, a także prestiżowe biura oraz wiele innych miejsc coraz częściej stanowią nowoczesne, starannie zaaranżowane wnętrza dostosowane do najnowszych trendów wzornictwa, indywidualne i niepowtarzalne. Powstają oryginalne, gustowne urządzone, stylowe obiekty, których zadaniem jest przyciąganie uwagi i zapewnienie poczucia luksusu i wyjątkowości wszystkim, którzy mają do nich dostęp. W hotelach większość wnętrz wyposaża się komfortowo według pewnych przyjętych standardów, a na podłogi kładzie się wykładzinę dywanową.

Efektowna wykładzina dywanowa w hotelach

W zależności od wnętrza obiektu wykładzinę dobiera się indywidualnie do wystroju i przeznaczenia wnętrza. W pokojach hotelowych czy sypialniach apartamentów zazwyczaj stosuje się wysokiej jakości wykładzinę, która oprócz zapewnienia komfortu gościom, ma na celu wygłuszenie i wytłumienie hałasu z ulicy oraz innych odgłosów dochodzących z sąsiednich pokojów. Na korytarzach, w holach oraz restauracjach hotelowych również kładzie się wykładzinę, jednak z uwagi na ogólną dostępność tych miejsc powinna ona spełniać określone wymagania.

Indywidualny styl i bogate kolekcje 

Coraz częściej osoby zarządzające hotelami wybierają niestandardowe rozwiązania w zakresie wyposażenia i aranżacji wnętrz. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że standardowe propozycje nie zaspakajają ich potrzeb i nie są zgodne ze strategią rozwoju danego obiektu. Przy zamówienia wykładziny z indywidualnych kolekcji można wybrać nie tylko dowolny rodzaj materiału, ale także specjalne podkłady akustyczne o zwiększonej gramaturze, jak również dowolny rodzaj runa. Ponadto ogromnym atutem wykładzin z indywidualnych kolekcji jest możliwość zaprojektowania i wykonania logotypu, prostej grafiki, a nawet bardziej skomplikowanych wzorów.

Odpowiedni wybór surowca oraz sposób szycia

Współczesne wykładziny hotelowe produkowane są włókien naturalnych, m.in. z wełny, kukurydzy lub mieszanki. W tym ostatnim przypadku najczęściej stosuje się 80% poliamidu i 20% wełny. Dla wymagających klientów istotne znaczenie ma także rodzaju szycia włosia. Istnieją trzy rodzaje: struktura flokowana, welur oraz saxon.

Wysoka funkcjonalność i inne cechy użytkowe

Przy wyborze odpowiedniej wykładziny należy wziąć pod uwagę jej przeznaczenie oraz wystrój pomieszczeń, w których zostanie położona. Główną cechą wykładzin dywanowych stosowanych w miejscach często uczęszczanych jest ich praktyczne zastosowanie oraz niska ścieralność i wysoka odporność na zabrudzenia. Wykładzina znakomicie izoluje pomieszczenia od chłodu oraz wygłusza dźwięki stanowiąc pewnego rodzaju barierę akustyczną. Z kolei wykładzina hotelowa używana w pokojach wyróżnia się wysoką jakością i efektownym wyglądem. Ma spełniać jednocześnie kilka funkcji, dlatego oprócz zapewnienia gościom poczucia intymności i komfortu powinna być estetyczna, łatwa w czyszczeniu oraz znakomicie współgrać z zaaranżowanym wnętrzem.

Komentarze (0)