27 czerwca 2017 Udostępnij

Ręka sama podąża w stronę półki...

Każdego dnia dbamy o swój dom. Meblując go i dekorując, poświęcamy wiele czasu na odpowiedni dobór sprzętów i pięknych przedmiotów, tak aby potem codziennie spoglądać na wnętrza naszych marzeń. Jednak bez codziennego sprzątania i dbania o higienę na nic zdałyby się nasze designerskie wysiłki. Dopiero w połączeniu z czystością i pięknym, unoszącym się w powietrzu zapachem nasz dom oczaruje zarówno domowników, jak i gości.

Gdy zastanawiamy się, jaki zapach najbardziej lubimy, zwykle na myśl przychodzą aromaty owoców, kwiatów i roślin. Aby wypełnić wnętrza piękną wonią, możemy przygotować samodzielnie tak zwane domowe odświeżacze powietrza albo skorzystać z gotowych produktów, które można kupić w każdym większym sklepie. Oto nasze propozycje.

Zrób to sam, czyli zapachy wyczarowane własnoręcznie

Przygotowanie domowego odświeżacza jest banalnie proste. Wystarczy dodać do szklanki wody odrobinę sody oczyszczonej i ulubiony olejek zapachowy. Im więcej olejku użyjemy, tym zapach będzie bardziej intensywny. Całość przelewamy do butelki z dyfuzorem, zakręcamy i porządnie mieszamy. Domowy odświeżacz jest już gotowy do użycia i śmiało możemy go od razu wypróbować.

W prosty sposób można też przygotować odświeżacz powietrza w żelu, który nie tylko będzie pięknie pachniał, lecz także doskonale wyglądał. Do tego celu należy starannie wybrać naczynie na odświeżacz.

Może to być fantazyjna szklanka, ciekawy słoik, miseczka czy nawet filiżanka. Oprócz naczynia potrzebne będą również kulki żelowe do nawadniania roślin albo żelatyna i ulubiony olejek zapachowy. Kulki wystarczy zalać wodą z dodatkiem olejku, a potem trzeba poczekać aż napęcznieją. Następnie przekładamy je do naczynia i gotowe!

Jeśli chcemy użyć żelatyny, wystarczy przygotować ją według przepisu, wlać do naczynia i dodać olejek aromatyczny. Dla lepszego efektu do żelatyny można włożyć drobne sztuczne kwiatki, co sprawi, że po zastygnięciu będzie nie tylko świetnym odświeżaczem, ale też pięknym elementem dekoracyjnym.

Nie rób tego sam – kup odświeżacz w sklepie

Decydując się na zakup odświeżacza, musimy najpierw określić, w jaki sposób ma on nam służyć. Jeśli chcemy z niego korzystać doraźnie, to najlepszym wyborem będzie tradycyjny odświeżacz powietrza w aerozolu. Gdy wystąpi nagła konieczność zneutralizowania jakiegoś przykrego aromatu, wystarczy sięgnąć po opakowanie i rozpylić preparat w pomieszczeniu. Efekt będzie natychmiastowy.

Jeśli zależy nam, aby w pomieszczeniu stale utrzymywał się subtelny, przyjemny zapach, to mamy kilka opcji do wyboru. Do łazienek i toalet szczególnie polecane są odświeżacze powietrza w żelu.

W sklepach dostępnych jest wiele ich rodzajów. Niektóre mają zwykłe, plastikowe opakowania i ustawiamy je w dyskretnym miejscu. Inne natomiast umieszczono w bardzo oryginalnych, szklanych słoiczkach, więc mogą służyć nawet jako elementy dekoracyjne.

Jeszcze inną formą odświeżaczy są te, które uaktywniają się w momencie wykrycia ruchu w pobliżu, np. Airwick Freshmatic. Taki typ odświeżacza ustawiamy w miarę wysoko (ok. 180 cm nad podłogą), wybieramy wielkość dawki aromatu i gotowe.

Za każdym razem, gdy ktoś przejdzie obok urządzenia, wypuści ono kolejną porcję pięknego zapachu. Można też zastosować tak zwane odświeżacze elektryczne, które po umieszczeniu w gniazdku elektrycznym sukcesywnie uwalniają aromat, a cały dom pachnie na przykład ukochanym cynamonem.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)