27 stycznia 2020 Udostępnij

Kosiarki do trawy do małych ogródków - jakie wybrać?

Koszenie trawy dotyczy właścicieli niemal każdego ogrodu, bez względu na jego wielkość. Jednak w przypadku małych ogródków jest to wyzwanie trudniejsze. Do koszenia kilkudziesięciu metrów kwadratowych trawnika szkoda kupować drogi, markowy sprzęt. Z drugiej strony częsta pielęgnacja trawnika wymaga kosiarki, z której pomocą osiągniemy satysfakcjonujący nas efekt. Jak więc pogodzić czynniki ekonomiczne z naszymi potrzebami? O tym jest ten poradnik.

Mały ogródek, duże wymagania

Bez względu na wielkość trawnika dobra kosiarka powinna równo ciąć źdźbła, nie uszkadzając ich, bo nierówne cięcie może powodować zażółcenie trawy. Ważną kwestią jest także łatwość prowadzenia, możliwość złożenia do przechowywania oraz możliwie niska emisja hałasu i spalin. 

W przypadku niewielkich ogródków dobrym pomysłem wydaje się zakup rotacyjnej kosiarki elektrycznej. Dobre modele można kupić już za około 300 złotych. Za porównywalną kosiarkę spalinową  zapłacimy co najmniej 3-4 razy więcej. Poniżej prezentujemy 6 modeli, które są lekkie, ciche, charakteryzują się także wytrzymałością. Wszystkie modele można znaleźć tutaj: https://www.narzedzia.pl/kosiarki-do-trawy,c12523/.

6 modeli kosiarek, polecanych do małego ogrodu 

Scheppach EMP-33

Zasilanie: elektryczne

Szerokość cięcia: 31 cm

Kosz: tak

Niewielka kosiarka Scheppach charakteryzuje się lekką, ale solidną budową. Kosiarka posiada dwa tryby: koszenia oraz koszenia ze zbieraniem do kosza. Konstrukcja silnika oparta jest o indukcję, dzięki czemu jest bardziej wydajna niż silniki szczotkowe. Pojemność dołączonego kosza na trawę wynosi 28 litrów. Możemy także regulować wysokość koszenia od 3 do 6 centymetrów. 

Ryobi RLM13E33

Zasilanie: elektryczne

Szerokość cięcia: 33 cm

Kosz: tak

Mocny silnik 1300 W pozwoli na zadowalającą pracę. Oprócz funkcji koszenia i koszenia ze zbieraniem do kosza kosiarką Ryobi można także mulczować trawę. Duże kółka ułatwiają prowadzenie kosiarki, także po mniej równym terenie. Kosiarka jest zwrotna, ma zwartą, solidną konstrukcję o stosunkowo niskiej wadze. Zakres cięcia trawy wynosi od 2 do 6 centymetrów.  

Bosch ARM 32

Zasilanie: elektryczne

Szerokość cięcia: 32 cm

Kosz: tak

Kosiarka elektryczna od Bosch wyposażona została w silnik 1200W, kosz o pojemności 28 litrów oraz możliwość cięcia nawet bardzo wysokiej trawy (do 25 centymetrów). Silnik kosiarki posiada zabezpieczenia przed przeciążeniem, dzięki czemu kosiarka nadaje się do pracy w trudnym terenie oraz cięcia trawy lekko wilgotnej. Regulacja wysokości jest 3-stopniowa. Kosiarka idealnie się sprawdzi dla wymagających ogrodników. 

Verto 52G572

Zasilanie: elektryczne

Szerokość cięcia: 32 cm

Kosz: tak

To jeden z tańszych, aczkolwiek trwałych modeli na rynku. Kosiarka wyposażona jest w siatkowy kosz o pojemności 30 litrów, pozwalający szybko ocenić stopień zapełnienia kosza. Silnik ma moc 1000W, dzięki czemu kosiarka poradzi sobie z większością muraw w niedużych ogródkach. Trzystopniowa regulacja wysokości pozwala na cięcie trawy na wysokość 2,5, 4,5 oraz 6,5 cm.  

Hecht 1638R

Zasilanie: elektryczne

Szerokość cięcia: 38 cm

Kosz: tak

Duża szerokość cięcia (38cm) w porównaniu do konkurentów, sprawia, że koszenie trwa krócej i musimy zrobić mniej kółek. Szybkiemu tempu pracy sprzyja także duży kosz o pojemności 45 litrów, dzięki czemu nie musimy tak często go opróżniać. Kosiarka jest wyposażona także w mocny silnik 1600W, nadający się do pracy w trudniejszym terenie. Wysokość koszenia można regulować w zakresie od 2,5 do 6,5 cm.  

Gardena PowerMax 1400/34

Zasilanie: elektryczne

Szerokość cięcia: 34 cm

Kosz: tak

Kosiarka od Gardeny przeznaczona jest do trawników o powierzchni do 400mkw. Moc silnika to 1400W, szerokość koszenia to natomiast 34cm, pojemność kosza to z kolei 40 cm - jak widać kosiarka pozwala na dłuższą pracę. W prowadzeniu kosiarki pomaga specjalnie profilowana rękojeść ErgoTec Plus. Kosiarka posiada także 10-stopniową regulację wysokości. 

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)