19 września 2016 Udostępnij

Dekoracje ścienne do 150 zł, które ożywią wnętrze

Mieszkanie już trąci myszką. Nawet idealny wystrój z katalogu może się znudzić, jeśli magazyn wyszedł lata temu. Moda się zmienia, niektóre elementy się nudzą, a cały wystrój traci świeżość. Zaczyna się planowanie remontu: kupno farby, zrywanie tapet, szukanie nowych mebli, wymiana paneli podłogowych… wydatki piętrzą się, skutecznie zniechęcając do metamorfozy wnętrza. Tymczasem okazuje się, że wystarczy nawet nieduża gotówka, by skutecznie odmienić wnętrze.

Po pierwsze: posprzątaj

Tego rodzaju metamorfoza wnętrza uda się wtedy, gdy pierwszym krokiem będzie gruntowne sprzątanie. Chodzi o pozbycie się wszelkich zbędnych rzeczy – oddanie, sprzedanie czy po prostu wyrzucenie. Skłonność do gromadzenia przedmiotów jest naturalna i często łatwo ją przeoczyć. Dopiero przy kompleksowym sprzątaniu okazuje się, ile rzeczy jest tak naprawdę niepotrzebnych. Dodatkowe dekoracje zagraciłyby mieszkanie, a efekty byłby odwrotny do zamierzonego.

Uporządkowane mieszkanie jest dla dekoratora tym, czym czyste płótno dla malarza. W takich warunkach może stworzyć coś wyjątkowego. Sprawdź, jakie dekoracje ścian można kupić do 150 złotych.

Lustra

To bardzo wdzięczne i mocno uniwersalne akcesorium. Duże lustro w ozdobnej ramie to idealny dodatek nie tylko do mieszkania w stylu skandynawskim, ale także vintage, modern i shabby chic. Optycznie powiększy nawet najmniejszą przestrzeń, a rama sama w sobie może być dziełem sztuki.

Wieszaki

Czasy, w których wieszak służył jedynie organizacji ubrań, już dawno minęły. Teraz także pełni rolę dekoracyjną. Może mieć kształt 2-metrowego drzewa, oryginalnych kwiatów czy futurystycznych belek. Jeśli doda się do tego porządny materiał, np. ciepłe drewno lub szlachetną stal, taki niepozorny wieszak może stać się oryginalną dominantą wnętrza.

Napisy 3D

Najczęściej są to afirmacje, ale nie brakuje także myśli motywujących lub… totalnie odjechanych. Mowa o napisach 3D, które na stałe zagościły w polskich wnętrzach. „Nie martw się bądź szczęśliwa” nad kuchennym stołem, „razem na zawsze w miłości” w sypialni, czy “bądź zmianą, której chcesz doświadczyć” tuż przy drzwiach wyjściowych? Psychologowie uważają, że takie krótkie teksty mogą stymulować rozwój osobisty i poprawiać samopoczucie. Idealnie wpasowuje się w rolę domu.

Ramki

Galeria ścienna z fotografiami bliskich to dekoracja, która wygląda świetnie w każdym wnętrzu. Ładne ramki na zdjęcia to dobre tło dla wspomnień. Dobrze jest je powiesić na ścianie w ciekawym rozmieszczeniu, niekoniecznie w tradycyjnym rzędzie. Warto także pamiętać, że ilość zdjęć w domowej galerii powinna być dostosowana do wielkości wnętrza. Zbyt dużo fotografii przytłoczy pomieszczenie, a zbyt mało – po prostu się nie wyróżni.

Poznaj inne pomysły za pośrednictwem strony internetowej https://www.decomania.pl/pl/c/Dekoracje-scian/26

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)