19 listopada 2019 Udostępnij

Grafiki na szkle coraz popularniejsze

Dekoracje są niezbędne, by podkreślić charakter aranżacji, dlatego powinny znaleźć się nawet w minimalistycznych i niewielkich wnętrzach. Dzięki nim podkreśla się styl pomieszczenia i osiąga się dowolny efekt wizualny. Jakie ozdoby do wnętrz są obecnie modne? Jednym z najciekawszych rozwiązań są grafiki na szkle. Sprawdź, dlaczego stają się coraz popularniejsze. 

1. Grafiki na szkle są trwałe i eleganckie

2. Grafika na szkle idealną dekoracją do kuchni

3. Zdjęcie na szkle - stwórz własną grafikę

Grafiki na szkle są coraz popularniejsze. Często dekoruje się nimi domy, mieszkania oraz biura i hotele. Dzięki zdjęciom i obrazom na szkle wnętrza prezentują się stylowo i nowocześnie. Dodatkowo atutem obrazów i grafik na szkle jest możliwość ich zawieszenia niemalże w każdym pomieszczeniu na dowolnej ścianie. Dlaczego warto postawić na dekoracje ścienne na szkle?

Grafiki na szkle są trwałe i eleganckie

Klasyczne obrazy namalowane na płótnie są dość drogie. Tańsze są wyłącznie obrazy drukowane, którym brakuje jednak wdzięku charakterystycznego dla kunsztownej pracy prawdziwych malarzy. Jeśli szuka się eleganckiej alternatywy dla obrazów malowanych farbami olejnymi lub akwarelami, warto pomyśleć o grafikach na szkle. Są to nowoczesne dekoracje ścienne, które znakomicie wyglądają przez długie lata.

Grafiki na szkle są trwałe, gdyż szkło zabezpiecza je przed blaknięciem i wieloma uszkodzeniami mechanicznymi. Szklany obraz wygląda zjawiskowo nawet po wielu latach, zachowując swoje pierwotne kolory i wyrazistość detali. Dzięki temu jest to elegancka dekoracja, która pasuje do wielu różnych wnętrz. Grafika na szkle może być zawieszona w dowolnym miejscu, gdyż jest odporna nawet na wilgoć i inne niekorzystne warunki. Jest to ważna zaleta, której nie posiadają klasyczne obrazy na płótnie.

Grafika na szkle idealną dekoracją do kuchni

Grafika na szkle jest dekoracją, którą z powodzeniem można zawiesić w dowolnym miejscu w kuchni. Można wykorzystać ją do zabezpieczenia ściany pomiędzy blatem roboczym a szafkami wiszącymi, jak również do udekorowania przestrzeni w pobliżu stołu, przy którym rodzina zasiada do wspólnych posiłków. Grafika na szkle jest odporna na wilgoć z pary unoszącej się w czasie gotowania, tłuszcz, resztki jedzenia, a nawet na tłusty osad, który pojawia się w kuchniach, w których gotuje się na kuchenkach gazowych.

Obrazy na szkle można wykorzystać do dekoracji zamkniętych, małych kuchni, jak i aneksów kuchennych znajdujących się w przestronnych salonach. Za pomocą różnych grafik można oddzielić optycznie strefy o odmiennych funkcjach, podkreślając charakter aranżacji. Do wyboru ma się setki różnych wzorów, dlatego wśród szklanych dekoracji ściennych znajdzie się zarówno nowoczesne, abstrakcyjne motywy, jak i klasyczne obrazy przedstawiające martwą naturę, krajobrazy lub słynne budynki z wielkich metropolii. Dzięki temu bez trudu wybierze się wzór wpisujący się  gust domowników. 

Zdjęcie na szkle - stwórz własną grafikę

Zdjęcie na szkle jest efektowną dekoracją, którą można wykonać według własnego projektu. Wystarczy wybrać fotografię, a następnie wykonać z niej elegancki obraz na szkle. W ten sposób można stworzyć stylowe pamiątki rodzinne oraz ozdoby przypominające o dalekich podróżach. Zdjęcia na szkle przypadną do gustu w szczególności tym osobom, które fascynują się fotografią i potrafią robić udane ujęcia. Ponadto docenią je osoby, którym zależy na stworzeniu spersonalizowanych dekoracji lub na przygotowaniu wyjątkowych prezentów dla bliskich.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)