22 czerwca 2018 Udostępnij

Jak wybrać stół rozkładany?

Pokój dzienny to serce domu. W nim tętni życie, to tutaj spotykamy się najczęściej z pozostałymi członkami naszej rodziny, to do tego miejsca zapraszamy gości. Dlatego tak ważna jest umiejętna aranżacja jego przestrzeni. Jednym z najważniejszych elementów wyposażeniowych naszego salonu jest oczywiście odpowiednio dobrany stół rozkładany. Powinien on nie tylko idealnie wkomponować się w aranżację pomieszczenia, ale być przy tym również praktyczny i funkcjonalny. Na jakie parametry zwracać szczególną uwagę wybierając odpowiedni stół rozkładany?

Stół rozkładany do salonu

Pokój dzienny pełniący bardzo często funkcję salonu to przede wszystkim miejsce spotkań, zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. W tego rodzaju pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się oczywiście stoły rozkładane, które w miarę potrzeb czy występujących okoliczności, zawsze mogą pomieścić większą liczbę osób. Na stół rozkładany decydują się nie tylko właściciele niewielkich pomieszczeń. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się również w przypadku dużych salonów - na co dzień nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jeśli istnieje taka potrzeba, może posłużyć podczas większej imprezy czy uroczystości rodzinnej.

Zobacz również: Stoły biurowe - podejmij dobrą decyzję >>

Stół rozkładany drewniany

Dominującym obecnie trendem wnętrzarskim jest przede wszystkim minimalizm. Współcześni projektanci wnętrz bardzo chętnie nawiązują również do elementów natury. W związku z tym idealnym rozwiązaniem okaże się oczywiście klasyczny stół rozkładany drewniany, który idealnie wpasuje się w panującą obecnie modę. Zapewni tym samym efekt prostoty, czystości i skromności, wprowadzając jednocześnie do wnętrza niezwykle ciepły i przytulny klimat. Stół rozkładany drewniany sprawdzi się doskonale nie tylko w salonach urządzonych w stylu tradycyjnym, ale również tych urządzonych bardziej nowocześnie.

biały stół rozkładany

fot. pixabay.com

Biały stół rozkładany

Dla zwolenników stylu skandynawskiego, który cieszy się obecnie olbrzymią popularnością we współczesnych aranżacjach wnętrz, doskonałym rozwiązaniem okaże się również biały stół rozkładany. Ten uniwersalny odcień sprawdzi się niemalże w każdym pomieszczeniu, dodając mu klasy i elegancji. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku tego rozwiązania, zdecydowanie większą wagę należy przywiązywać do kwestii związanych z utrzymaniem czystości.

Stół rozkładany - okrągły, kwadratowy, czy prostokątny?

Ważnym parametrem wyboru odpowiedniego stołu rozkładanego do naszego salonu lub pokoju dziennego jest oczywiście jego kształt. Kwadratowe lub prostokątne stoły rozkładane z łatwością odnajdą się zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach. W przypadku małej liczby domowników takie stoły mogą na co dzień stać w kącie lub pod ścianą. W razie potrzeby, zawsze można je wysunąć i rozłożyć na środku pomieszczenia dla większej liczby osób. Takie meble nie zajmują dużo miejsca i można je z łatwością wkomponować w istniejącą już aranżację.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również okrągły stół rozkładany - jest nieco mniej funkcjonalny, ale charakteryzuje go z całą pewnością niebywały efekt wizualny. Taki stół potrzebuje też więcej miejsca - można go postawić jedynie w centralnej części pomieszczenia. Niewątpliwą zaletą okrągłego stołu rozkładanego jest z całą pewnością możliwość prowadzenia swobodnej rozmowy, a także utrzymywania kontaktu wzrokowego ze wszystkimi siedzącymi przy nim gośćmi.

Na rynku dostępne są stoły wyposażone w różne mechanizmy rozkładania. Można zdecydować się na najprostsze modele, a więc stoły rozkładane jak książka. W przypadku tego rodzaju rozwiązań blat mebla składa się z dwóch, równej wielkości części.  Wystarczy tylko przesunąć je w bok i podnieść. Dostępne są również modele wyposażone w dodatkowe nakładki i nóżki, które okazują się niezwykle pomocne, jeśli wysuwany przez nas blat staje się bardzo długi.

Komentarze (0)