25 lipca 2017 Udostępnij

Urządzamy idealny salon

Salon to bardzo wyjątkowe miejsce. Trzeba podejść we właściwy sposób do jego urządzania, aby mógł dobrze spełniać swoje zadania. Przede wszystkim ma on stanowić połączenie reprezentacyjnego miejsca w którym przyjmujemy gości z naszą własną oazą spokoju, przeznaczoną do wypoczynku i relaksu. Warto zatem zapoznać się z kilkoma poradami, które pomogą w stworzeniu idealnego salonu!

Przy urządzaniu salonu powinniśmy się postarać, aby cały wygląd tego pomieszczenia świadczył o jego wadze. Jest to najważniejszy, centralny punkt całego domu i warto to podkreślać. Tutaj umieszczamy najlepsze meble jakie posiadamy i to tu eksponujemy cenne dla nas ozdoby czy pamiątki. Niekiedy salon pełni równocześnie funkcję jadalni, zatem wyposażony jest dodatkowo w wielki stół z krzesłami. Bardzo ważne jest zatem odpowiednie wykończenie pomieszczenia – warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszych materiałów.
Ciekawą  propozycją jest bogato zdobione, egzotyczne drewno. Inne ciekawe rozwiązania to posadzka z kamienia czy luksusowej okładziny.

Możliwości są tu naprawdę szerokie; dostępne w sklepach materiały wykończeniowe pozwalają na urządzenie bardzo fantazyjnych i oryginalnych wnętrz. W takich wielkich możliwościach tkwi jednak pewna pułapka. Bardzo łatwo można tu bowiem stracić głowę i zacząć kupować rzeczy, które nie tworzą ze sobą jednej zgranej całości. Trzeba zatem z góry przygotować swoją wizję pomieszczenia, które chce się urządzić. Jedynie trzymając się jej i zachowując swego rodzaju konsekwencję będziemy w stanie uzyskać zadowalające efekty. Oczywiście, warto urozmaicać wnętrza i wychodzić nieco poza określone standardy. Nie można jednak z tym przesadzać.

projekt salonu

Salon powinien być również dopasowany do reszty pomieszczeń. Fakt, to właśnie w nim powinniśmy zadbać o najbardziej reprezentacyjny wygląd, ale także tu trzeba zachować umiar. Jeśli w salonie wprowadzimy zbyt wiele przepychu, to pozostałe wnętrza będą wyglądały na zaniedbane. Istotnym elementem wystroju salonu – podobnie jak i każdego innego pomieszczenia – jest odpowiednia przestronność. Salon powinien stwarzać wrażenie większej przestrzeni, bowiem dzięki temu prezentuje się znacznie lepiej. Istnieje wiele sposobów na optyczne powiększenie salonu. Warto zadbać o odpowiednie światło i jasne barwy na ścianach. Świetną propozycją jest też umieszczenie w ogrodzie, za oknem salonu, ogrodu z bujną zielenią.

Do osiągnięcia pełnych efektów potrzebne są oczywiście odpowiednie okna. W salonie powinny one być duże – dzięki temu stworzymy jasne, dobrze oświetlone i otwarte pomieszczenie. Salon bardzo często łączy się z innymi pomieszczeniami – przede wszystkim kuchnią i jadalnią. W takiej sytuacji trzeba zadbać, aby wszystkie strefy były wyraźnie od siebie oddzielone. Równocześnie musimy urządzić je tak, by razem tworzyły spójną całość.

Artykuł zewnętrzny, vinterior.pl

Komentarze (0)