5 grudnia 2017 Udostępnij

Lampy stworzone do loftowych wnętrz

Moda na lofty nie przemija, a wręcz przeciwnie - w każdym większym polskim mieście rośnie zainteresowanie mieszkaniami, urządzonymi w pofabrycznych budynkach. Dawne przędzalnie, papiernie, hale magazynowe i inne fabryki są przerabiane na lokale mieszkalne, które zachowują nieco z pofabrycznego klimatu. Wnętrza tego typu mają niepowtarzalny klimat, który dodatkowo podkreślają dobrze dobrane dodatki.

Pokochaj lofty

Co przyciąga do loftów? Wysokie mieszkania, często z antresolami, wyróżniają się na tle innych, nowopowstających lokali. W loftach pozostawia się odkryte, czerwone cegły, pofabryczne rury i kable, ogromne okna oraz inne elementy charakterystyczne dla budownictwa fabrycznego. Tym samym w lofcie panuje zupełnie odmienna atmosfera, której nie da się stworzyć w innych budynkach. Dodatkowo dawne fabryki i magazyny często znajdują się w centrach miast, dzięki czemu mieszkania loftowe mogą pochwalić się atrakcyjną lokalizacją, jakiej nie mają nowe inwestycje, powstające na obrzeżach aglomeracji.

Wiele osób ceni lofty za przestrzeń, jakiej brakuje w blokach z tak zwanej wielkiej płyty i w nowoczesnych blokach. Duże mieszkania znajdują się wyłącznie w kamienicach z początku ubiegłego wieku, jednak znajdujące się w nich lokale często są zawilgocone, zimne i pozbawione możliwości podłączenia nowoczesnego ogrzewania. W loftach podobne problemy nie występują, gdyż odnowione pofabryczne budynki są wyposażone we wszystkie media, a w ich wnętrzu panuje przyjemna temperatura, nawet w czasie mroźnych, zimowych dni.

Wnętrze loftu dopracowane w każdym calu

Osoby zamieszkujące lofty starają się dopracowywać wnętrza swoich mieszkań w każdym calu. W tym celu stawiają nie tylko na designerskie meble, ale i na lampy loft. Oświetlenie pasujące do loftowego stylu podkreśla charakter wnętrza i sprawia, że jest ono perfekcyjnie urządzone.

Wśród lamp loft przeważają żyrandole, lampy wiszące i stojące wykonane z metalu. Metalowe obudowy łączą się z długimi kablami i szklanymi elementami, a wzornictwo lamp loftowych przypomina oświetlenie montowane w dawnych fabrykach. Charakterystyczny dla nich jest brak zdobień i dość surowa forma, która wyróżnia się na tle lamp, spotykanych powszechnie w polskich mieszkaniach. Przykładem ciekawej lampy loftowej jest https://lunares.pl/pl/p/Lampa-Wiszaca-Sloik-Loft-JaroLight-Duzy-E27/12174, czyli lampa wisząca przypominająca słoik. Co ważne, oświetlenie loftowe daje dużo światła, nawet gdy jest wyposażone w niewielką ilość żarówek. 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)