
Cięcie żelbetu – kiedy konieczne jest cięcie betonu?
Obróbka betonu sprawia wiele trudności – ma to związek z właściwościami tego materiału budowlanego. Tam, gdzie liczy się precyzja, cięcie żelbetu jest wykonywane piłami ściennymi Dlaczego piły z tarczami diamentowymi świetnie nadają się do cięcia żelbetu?
Kiedy cięcie żelbetu jest niezbędne – przykłady
Cięcie żelbetu to popularna usługa realizowana przez firmy specjalizujące się w technice diamentowej. Jedną z takich firm jest Rcut. Fachowcy z Rcut na terenie całego kraju wykonują zlecenia, których przedmiotem jest:
- Cięcie posadzek – cięcia są niezbędne, aby wykonać szczeliny dylatacyjne, lub wyciąć elementy posadzek przemysłowych
- Cięcie żelbetowych posadzek w halach produkcyjnych, magazynach – to jeden z etapów przygotowania pod montaż maszyn lub wykonanie nowych fundamentów
- Cięcie pod instalacje, np. elektryczne – z reguły dotyczy to budynków, które wymagają przebudowy
- Cięcie ścian – wykonywane są zazwyczaj wówczas gdy, zachodzą zmiany w projektach dot. Przebiegu instalacji sanitarnej, wentylacyjnej lub wymagań ppoż .
Zdarza się, że cięcie betonu lub żelbetu jest jednym z etapów prowadzonych prac budowlanych. Dotyczy to np. mostów czy wiaduktów.
Cięcie żelbetu – jak szybko i sprawnie ciąć beton?
Aby cięcie żelbetu odbywało się szybko i sprawnie, wykorzystuje się technikę diamentową. W ostatnich latach cieszy się ona dużą popularnością – inwestorzy doceniają jej liczne zalety. Co warto wiedzieć o technice diamentowej?
Cięcie żelbetu techniką diamentową:
- Korzystnie przekłada się na koszt inwestycji – cięcie żelbetu techniką diamentową nie zawsze jest droższe
- Może odbywać się nawet w miejscach trudno dostępnych – firmy oferujące tę usługę dysponują urządzeniami o niewielkich wymiarach
Dodatkowym atutem jest brak zapylenia pomieszczenia, w którym wykonywane jest cięcie żelbetu. To sprawia, że inwestor może przystąpić równolegle do innych zaplanowanych prac.
Dlaczego cięcie żelbetu to zadanie dla fachowców?
Do cięcia żelbetu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. W przypadku inwestorów indywidualnych zakup diamentowych pił ściennych mija się z celem – to rozwiązanie nieekonomiczne. Również firmy, które działają w branży budowlanej, preferują w tym zakresie usługi doświadczonych podwykonawców.
Firmy takie jak Rcut proponują cięcie betonu piłami ściennymi do 930mm , natomiast w przypadku pił linowych j, można powiedzieć, że grubość wycinanych elementów jest nieograniczona. Co więcej, cięcia piłami ściennymi oraz linowymi mogą zostać wykonane zarówno poziomo, pionowo, jak i pod dowolnym kątem.
Artykuł partnera
Zobacz również
Komentarze (0)
Meble ogrodowe - dlaczego warto na nie postawić?
VOgród i taras to miejsca, w których możemy wypocząć i odpocząć od codziennych obowiązków, a jednocześnie cieszyć się pięknem natury i świeżym powietrzem. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególnie w dobie pandemii...
Drabinka dla dziecka do pokoju dziecięcego
VKażdemu rodzicowi zależy na rozwoju swojego dziecka. Ważne jest, aby dbać zarówno o psychiczne, jak i fizyczne aspekty rozwoju dziecka. Aby to zrobić, trzeba wykorzystać odpowiednie narzędzia i metody. W harmonijnym rozwoju fizycznym pomoże drabinka do sypialni dziecka. Będzie to świetny...
Jak przechowywać drewno konstrukcyjne?
VDrewno jest solidnym jednak dość delikatnym materiałem konstrukcyjnym, które musi być przechowywane w odpowiedni sposób, aby zachować swoje właściwości i nie ulec zniszczeniu jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Nawet kilka tygodni składowania drewna w nieodpowiedni sposób może...
Zostaw komentarz