4 czerwca 2022 Udostępnij

Cięcie żelbetu – kiedy konieczne jest cięcie betonu?

Obróbka betonu sprawia wiele trudności – ma to związek z właściwościami tego materiału budowlanego. Tam, gdzie liczy się precyzja, cięcie żelbetu jest wykonywane piłami ściennymi Dlaczego piły z tarczami diamentowymi świetnie nadają się do cięcia żelbetu?

Kiedy cięcie żelbetu jest niezbędne – przykłady

Cięcie żelbetu to popularna usługa realizowana przez firmy specjalizujące się w technice diamentowej. Jedną z takich firm jest Rcut. Fachowcy z Rcut na terenie całego kraju wykonują zlecenia, których przedmiotem jest:

  • Cięcie posadzek – cięcia są niezbędne, aby wykonać szczeliny dylatacyjne, lub wyciąć elementy posadzek przemysłowych
  • Cięcie żelbetowych posadzek w halach produkcyjnych, magazynach – to jeden z etapów przygotowania pod montaż maszyn lub wykonanie nowych fundamentów
  • Cięcie pod instalacje, np. elektryczne – z reguły dotyczy to budynków, które wymagają przebudowy
  • Cięcie ścian – wykonywane są zazwyczaj wówczas gdy, zachodzą zmiany w projektach dot.  Przebiegu instalacji sanitarnej, wentylacyjnej lub wymagań ppoż .

Zdarza się, że cięcie betonu lub żelbetu jest jednym z etapów prowadzonych prac budowlanych.  Dotyczy to np. mostów czy wiaduktów.

Cięcie żelbetu – jak szybko i sprawnie ciąć beton?

Aby cięcie żelbetu odbywało się szybko i sprawnie, wykorzystuje się technikę diamentową. W ostatnich latach cieszy się ona dużą popularnością – inwestorzy doceniają jej liczne zalety. Co warto wiedzieć o technice diamentowej?

Cięcie żelbetu techniką diamentową:

  • Korzystnie przekłada się na koszt inwestycji – cięcie żelbetu techniką diamentową nie zawsze jest droższe 
  • Może odbywać się nawet w miejscach trudno dostępnych – firmy oferujące tę usługę dysponują urządzeniami o niewielkich wymiarach

Dodatkowym atutem jest brak zapylenia pomieszczenia, w którym wykonywane jest cięcie żelbetu. To sprawia, że inwestor może przystąpić równolegle do innych zaplanowanych prac.

Dlaczego cięcie żelbetu to zadanie dla fachowców?

Do cięcia żelbetu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. W przypadku inwestorów indywidualnych zakup diamentowych pił ściennych mija się z celem – to rozwiązanie nieekonomiczne. Również firmy, które działają w branży budowlanej, preferują w tym zakresie usługi doświadczonych podwykonawców.

Firmy takie jak Rcut proponują cięcie betonu  piłami ściennymi do 930mm , natomiast w przypadku pił linowych j, można powiedzieć, że grubość wycinanych elementów jest nieograniczona.  Co więcej, cięcia piłami ściennymi  oraz linowymi mogą zostać wykonane zarówno poziomo, pionowo, jak i pod dowolnym kątem.

Artykuł partnera

Komentarze (0)