8 czerwca 2016 Udostępnij

Sypialnia w stylu vintage

Retro sypialnia

Wszelkiego typu elementy wyposażenia z grupy vintage to tak naprawdę idealne dodatki do sypialni, które w połączeniu z nieco bardziej nowoczesnym stylem są w stanie stworzyć zupełnie wyjątkowe pomieszczenie w oryginalnej aranżacji. Każdy mebel reprezentujący styl dominujący nawet w zamierzchłej przeszłości może zyskać drugie życie, właśnie w naszej sypialni. Bez względu na to czy jest to fotel z trudnych czasów PRL-u, kufer po babci czy też szafa prosto z epoki art deco, możemy dzięki nim stworzyć wspaniałe pomieszczenie, które będzie zachwycać niepowtarzalnością – wystarczy dodać do tego tylko nutkę nowoczesnych rozwiązań.

Zawsze modna klasyka

Jeśli tylko mamy możliwość umieszczenia w naszej sypialni mebli, które mają swoją długą historię, nie ma się nad czym zastanawiać! Warto skoncentrować się na znalezieniu tych największych rarytasów z poszczególnych okresów historii, jak chociażby foteli „muszelek”, które były hitem końca lat 60-tych, sof Chesterfield lub stolików wzorowanych na projekcie słynnego Isamu Noguchiego. Aby stylizacja sypialni vintage była rzeczywiście udana musimy wiedzieć w jaki sposób łączyć ze sobą różne style. Wspaniale prezentują się zatem aranżacje łączące elementy art deco z Bauhasem, czy też meble retro z dodatkami industrialnymi. Obecnie nie trzeba nawet szczególnie długo szukać wyjątkowych mebli vintage, gdyż wiele współczesnych produktów jest stylizowanych na nieco starsze.

Siła dodatków Styl vintage

Chcąc zaaranżować pomieszczenie w stylu vintage musimy pamiętać aby nie doprowadzić do tego, że zamieni się ono w swego rodzaju muzeum. Warto zatem nieco unowocześnić takie meble, chociażby poprzez obicie ich wzorzystym materiałem lub przemalowaniem ich na intensywne kolory. Takie nietypowe podejście do mebli z przeszłością to prawdziwy styl vintage. Warto także stawiać na zupełnie nietypowe rozwiązania, jak stworzenie stolika ze starych walizek, czy też przerobienie masywnego radia na praktyczną szafkę. Duże lustro z masywną ramą sprawdzi się zatem również w nowoczesnej aranżacji, tuż nad modernistyczną toaletką. Oświetlenie sypialni w stylu vintage Sypialnia musi dawać nam ukojenie po ciężkim dniu, a jednym z najważniejszych elementów, który może stwarzać taki klimat jest dobre oświetlenie. W przypadku sypialni w stylu vintage, warto zatem postawić na takie rozwiązania jak lampy z okrągłymi kloszami w typie modelu Topan, czy też lampy opierające się na znanym projekcie Golden Bell. Jeśli wolimy aby w naszej sypialni znalazły się lampy stojące może warto skierować uwagę na wywodzący się z lat 60-tych wzór Arco, lub też na stare lampy rybackie oraz lampki oliwne.

Elementy szklane i ceramiczne

Polska ceramiki święciła prawdziwe triumfy w latach 50-tych oraz 60-tych poprzedniego wieku, dlaczego zatem nie skorzystać z tego dziedzictwa? Imponująca ceramika w stylu New Look, produkowana między innymi w fabrykach w Ćmielowie, Jaworznie Śląskim, Wałbrzychu czy Włocławku, może stanowić doskonały dodatek do aranżacji naszej sypialni. Fantastycznie prezentują się chociażby produkty pokryte geometrycznymi formami, czyli tak zwane pikasy, ale także szklane figurki, wazony, patery i klasyczne kryształowe popielniczki.

Kolory i wzory Geometryczne wzory

Idealnym połączeniem w stylu vintage są stonowane kolory z mocnymi geometrycznymi wzorami, które nadadzą pomieszczeniu charakteru i sprawią, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować. Bardzo charakterystyczne dla tego stylu jest także łączenie czerni z bielą, ale również zastosowanie takich barw jak stare złoto, beż czy brąz. W przypadku, gdy zdecydujemy się na jednobarwne ściany, możemy sobie pozwolić na mocne i wielobarwne dodatki. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku takie kolory jak czerwień, odcień musztardowy, błękit oraz zieleń.

Vintage to styl, który skutecznie opiera się czasowi oraz wciąż zmieniającym się trendom w aranżacji wnętrz. Charakterystyczne wzornictwo jest ponadczasowe i doskonale współgra z nowoczesnymi rozwiązaniami. Styl ten bez wątpienia spodoba się każdemu kto potrafi docenić piękno starych i jakże wyjątkowych mebli.

Komentarze (0)