29 listopada 2017 Udostępnij

Jak wybrać biurko dla dziecka: od kilkulatka do nastolatka

Biurko przedszkolaka przypomina… pracownię szalonego naukowca. Wśród poobgryzanych kredek i długopisów bez nakrętek leżą skrawki krzywo pociętego papieru i dawno wyschnięte farbki. Z kolei biurko nastolatka przechodzi metamorfozę przynajmniej raz w miesiącu wraz ze zmianą muzycznych idoli. Czym się kierować przy wyborze biurka dla kilkulatka? Jak zorganizować miejsce do nauki dla wchodzącego w dorosłość nastolatka? Radzimy!

Biurko dla przedszkolaka

To tu powstają pierwsze laurki, rysunki i koślawe literki. Biurka dla dzieci w wieku przedszkolnym powinny być przede wszystkim bezpieczne, wygodne i funkcjonalne (znajdziemy je np. na elies.pl). Zaokrąglone kanty zabezpieczą malucha przed zranieniem, trójsekcyjne prowadnice kulkowe ochronią palce przed przytrzaśnięciem, a drzwiczki wyposażone w system cichego zamykania w godzinach porannych nie postawią na nogi całego domu.

Na biurku przedszkolaka koniecznie musi się znaleźć miejsce dla pachnących gumek, mazaków ze stemplami, książeczek ze szlaczkami… Biurko z praktyczną nadstawką składającą się z dodatkowych półek pozwoli w pełni zagospodarować miejsce przeznaczone do nauki i zabawy. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest szczególnie ważne w pokoju o niewielkim metrażu.

Wybierając biurko do pokoju dziecięcego, warto pamiętać, że to, co aktualnie podoba się pięcioletniemu szkrabowi, dla ośmiolatka może stać się powodem do wstydu. Dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na białe, neutralne biurka i meble dla dzieci, które doskonale pasują zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Indywidualne upodobania naszej pociechy można podkreślić, dobierając do neutralnego wyposażenia żywe akcenty kolorystyczne.

Biurko to inwestycja na wiele lat. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli, które można dopasować do dynamicznie zmieniającego się w tym okresie wzrostu dziecka.

Biurko dla nastolatka

Pierwszy szkolny dzwonek oznacza, że Twoja dorastająca pociecha zacznie spędzać coraz więcej czasu przy biurku. Warto wtedy zwrócić szczególną uwagę na to, czy biurko jest dostosowane do jego potrzeb i zmieniającej się sylwetki. Nieodpowiedni wybór może skutkować poważnymi problemami z kręgosłupem. Odpowiednio dobrane biurko, przy prawidłowej postawie ciała, powinno zapewniać kąt prosty między przedramieniem a ramieniem oraz między podudziem a łydką.

Na biurku nastolatka prędzej czy później pojawi się komputer. Ciekawym rozwiązaniem jest biurko z podnoszonym blatem, w którym można schować np. laptop. Aby praca przy biurku była komfortowa, powinniśmy ustawić je jak najbliżej okna, aby zapewnić stały dostęp do naturalnego oświetlenia, które jest najbezpieczniejsze dla oczu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)